Foredrag ved Kirstine Damgaard
Liv efter liv - Din sjæls ambitioner er måske større end dine.
Et foredrag om tidligere liv – oplevet i regression.
Ved at ændre på hjernens energisvingninger kommer man i en bevidsthedstilstand, hvor man er helt vågen, men uden den vågne bevidstheds filter af kritisk hverdagsfornuft. Denne bevidsthedstilstand kan afsløre dybtliggende erindringer, og vi kan på den måde få vist udsnit af vores tidligere liv.
Måske erfarer man, at ens kone fra et tidligere liv, er ens søn i dette. Eller at man har været meget forelsket i en, som i et tidligere liv, har været ens bøddel. Vores sjæl har måske en ambition med vores liv, som vi ikke kan huske eller forstå.
Man får også vist helt udramatiske og begivenhedsløse livsudsnit, men uanset hvad man får at se, gør det et dybt indtryk, og man er ikke helt den samme som før. Foredraget behandler også spørgsmål om antal af tidligere liv, hvad man laver mellem livene, valg af liv, den frie vilje, karma/skæbne, sjælevenner og meget mere. Reinkarnationens væsen bliver belyst med eksempler fra nogle af foredragsholderens egne tidligere liv og anonyme pluk fra klientberetninger.
Læs en beskrivelse af foredragsholder Kirstine Damgaard
Uddybende informationer om foredraget
Varighed: 1½ time (eksklusiv debat) Pris: Indhent tilbud
Andre aktuelle foredrag ved andre foredragsholdere
Blandt hovedjægere og ånder - en rejse langs ækvator over Borneo, verdens tredje største ø Sidste udkald for salmer og fællessang - Nu skal der sparkes liv i sangen! Medafhængighed og udbrændthed - om alkohol Opfør dig ordentligt - det kan du selv være Marias Bebudelse - fortælling og genfortælling Stuntworkshop - til virksomheder og skoleklasser Forsvar for fjendskabet - nytte og farer ved fjendskabet
| |
Forespørg på foredraget:
Kirstine Damgaard Liv efter liv
Har du brug for hjælp, så ring på 60 77 68 22 eller send en mail til .
|
|