Foredrag ved Inga Andersen
Løb i alverdens riger og lande - at rejse er at løbe 5, 10, 21 eller 42 km
Inga Kofoed Andersen har løbet 53 marathon. Rundt omkring i verden. Hun bygger rejser op omkring et marathon og fylder på med spændende oplevelser og udflugter før og efter løbet. Det gælder marathon i Sydafrika, hvor dagene er fyldt med safari og løbebrøl. Og det gælder for New York, som summer af liv og vælter os omkuld af indtryk døgnet rundt.
Lad dig inspirere til at ”løbe verden rundt” med billeder og beretninger fra løb i ufattelige højder i Schweiz, hedetur i Honolulu, bakker og blæst i Nationalpark Thy, betonstier i Harzen samt mange andre løb, der er milevidt forskellige fra Berlin Marathon.
Og få gode forslag og tips til løb, hvor du kan lade resten af familien løbe kortere distancer eller få gode oplevelser som heppere.
Læs en beskrivelse af foredragsholder Inga Andersen
Uddybende informationer om foredraget
Varighed: 2 timer med en pause undervejs. Der er plads til at stille spørgsmål under eller efter foredraget. Pris: Indhent tilbud Ønsket AV-udstyr: Computer og fremviser. Medbringer selv USBstik. Foredrags kan afholdes på: dansk og engelsk
Andre aktuelle foredrag ved andre foredragsholdere
Rejsen til Mars - Vores røde nabo Samarbejde på tværs af fagbrancher - At finde et fælles sprog Hele Danmarks Grethe - 60 år er det blevet til Engle og dæmoner - Himlen har sine engle og helvede har sine dæmoner K.E. Løgstrup og kunsten - Kunstens uundværlighed Historien om et flygtningebarn - Sallie Macau - var portugisisk indtil 1999
| |
Forespørg på foredraget:
Inga Andersen Løb i alverdens riger og lande
Har du brug for hjælp, så ring på 60 77 68 22 eller send en mail til .
|
|